Отборите на Реал Мадрид и Жирона играят при резултат 1:1 в

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Жирона 1:1, спорна дузпа върна равенството

Отборите на Реал Мадрид и Жирона играят при резултат 1:1 в дуел от 12-ия кръг на Ла Лига. Винисиус Жуниор даде преднина на домакините в 70-ата минута. Кристиан Стуани върна равенството от дузпа в 79-ата минута.

Още във втората минута Дани Карвахал проби отляво и откри Лука Модрич, който стреля, само че около вратата. В 4-ата минута пък Камавинга опита шанса си от надалеч, само че още веднъж кълбото мина настрана от вратата. Реал Мадрид продължи да нападна, а в 9-ата минута Родриго опита изстрел от границата на наказателното поле, само че още веднъж неопределено.

Още от началото на дуела Реал Мадрид откри контрола над топката и темпото. Първата по-добра опция за гостите пристигна в 19-ата минута, когато след положително центиране Валери Фернандес стреля с глава. в 22-ата минута Камавинга опита за повторно през мача да стреля от далечна отдалеченост. Изстрелът му бе добър, само че още веднъж не затрудни стража на гостите.

Феде Валверде откри Родриго в 23-ата минута. Нападателят стреля по земя сред няколко футболиста на гостите. Топката срещна гредата, нулевото тъждество остана. Федерико Валверде също опитва изстрел, само че топката попадна в ръцете на Газанига.

В 34-ата минута Жирона опита нещо по-интересно с центриране, само че там Рюдигер почисти топката. Последва корнер, който бе изпълнен от Гарсия. Карвахал обаче бе на точното място и почисти топката. Реал Мадрид опита контраофанзива, само че без триумф.

Валери Фернандес надигра Каравахал по фланга в 38-ата минута и откри Ерера на границата на наказателното. Той стреля от придвижване, доста мощен удар, който обаче разтресе вратата, откакто срещна напречната греда.

Жирона още веднъж погледна към вратата защитавана от Тибо Куртоя, в 44-ата минута след страхотна композиция и пас с пета Гарсия опита изстрел, само че топката прелетя над вратата.